• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  FERDİ TURAN

  1960 Yılında Iğdır'da doğdum. İlk, Orta ve lise öğrenimimi Iğdır'da tamamladım. 1979-1982 yılları arasında Dicle Üniversitesi eğitim fakültesi fransızca bölümü 3. sınıf öğrencisi iken bölücü örgüt üyeliğinden tutuklanarak 26 ay Diyarbakır sıkı yönetim Askeri cezaevinde tutuklu kaldım. Dönemin meşhur yasası olan 1402'ler kapsamında okuldan uzaklaştırıldım. Eğitimim yarıda kaldı. Ak Partimizin 2011 yılında çıkardığı af yasasından yararlanarak okula kaydımı tekrardan yaptırdım. Şu an 4. Sınıf öğrencisi olarak ğitimime devam etmekteyim. Ayrıca Anadolu üniversitesi iktisat fakültesi kamu yönetimi bölümünde de eğitim yapmaktayım. 2010 yılının Kasım ayında Ak Partiye üye oldum. 2011 yılında Milletvekili aday adayı olarak başvuru yaptım. Teemül yoklamasında en yüksek oyu alarak birinci çıktım. 2012 - 2014 yılları arasında partimde Tanıtım Medya ve Teşkilat başkanlığı görevlerinde bulundum. Bölgemizin ve ilimizin en büyük aşiretlerinden olan Gelturan aşiretinin bir ferdi olarak, aşiret mensuplarının yoğun olduğu Halfeli belde belediye başkanı Ak Partiden olup, Hoşhaber beldesi ve yedi köyde akrabalarımız yaşamaktadır. Bu belde ve köylerde resmi nüfus 20. 000 civarındadır. Evli ve bir çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  YAŞAR TABARU

  13.04.1960 Tarihinde Iğdır'da doğdu. İlk orta tahsilini Iğdır'da okudu. 1975 - 1978 tarihinde Erzurum Tarım Meslek lisesini bitirdi. 1978 yılında Rize Çaykur Genel Müdürlüğünde Tarım Eksperi Bölge şefliğine getirildi. Askerlik sonrası 1980 yılında Ağrı Doğubeyazıt İlçe Tarım Müdürlüğüne 1982 yılında Iğdır Tarım İl Müdürlüğünde görev yaptı. 1995 yılında Anadolu Üniversitesi Tarım Önlisans bölümünü bitirdi. 1998 yılında Tarım çalışanları tüketim kooperatif Tarpa'yı kurdu. Kooperatif başkanlığını yürüttü. 1999 yılında Tarım Müdürlüğü Çiftçi Eğitim Müdürlüğünü yaptı. 2002 yılında Emekli oldu. Iğdır süper marketi kurdu. Halen Iğdır süper market yönetim kurulu başkanı olarak devam etmektedir. Evli 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  METİN AKKUŞ

  1986 yılında Iğdır İline bağlı Yüzbaşılar Köyünde doğdum. İlk öğrenimimi Yüzbaşılar Köyünde tamamladım. Orta okul ve Lise öğrenimimi sırası ile Iğdır Merkez Hürriyet İlk Öğretim Okulu ve Iğdır Lisesinde tamamladım. Yüksek öğrenime ise Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünde tamamladım. Evli ve iki çocuk babasıyım. 2007 yılında İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 yılında İl Gençlik Kolları Ar-Ge Başkanlığı, 2011 yılında ise İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı ve 2013 yılı Siyaset Akademisi İl Kordinatörlüğü görevlerini üstlenerek, partimizin başarısı için her türlü hizmet ve gayreti göstermeye çalıştım. . Parti Teşkilatımızın ilimizde düzenlediği her türlü siyasal, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bizzat bulunarak, gerekli destek ve çalışmalarda bulundum. Sonuç olarak 2006 yılından bu güne kadar çeşitli kademelerde yer alarak partimizin çizgisi doğrultusunda hizmet etmeye gayret ettim. İmkanlarım ölçüsünde bundan sonraki süreçte de aynı şevk ve heyecanla partimize hizmet etme arzusu içerisindeyim. Saygılarımla.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  BURCU GÜNDE

  1986 Iğdır doğumluyum. İlkokul ve Lİseyi Iğdır'da tamamladım. İnönü İlköğretim okulu ve Mev. Anadolu Lisesi mezunuyum. 2010 Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldum. 2011 yılında yine Pamukkale Ünüversitesinde tezsiz yüksek lisansımı tamamladım. Çeşitli dersanelerde eğitim koçluğu yaptım. Daha sonra çeşitli okullarda Felsefe Grubu öğretmenliği yaptım. 2016 yılında Ak Partiye üye oldum. Bir çok çalışmaya katıldım. 02.01.2018 tarihinde yapılan İl kongresi ile birlikte il yönetiminde görev almaya başladım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  ERCAN AKSOY

  1966 IĞDIR MERKEZ SÖĞÜTLÜ MAHALLESİNDE DOĞDUM. İLKOKULU CUMHURİYET İLK ÖĞRETİM OKULUNDA OKUDUM. ORTAOKULU ATATÜRK ORTAOKULUNDA OKUDUM. AKABİNDE SERBEST MESLEKTE TİCARETE ATILDIM. BİR ÇOK SEKTÖRDE ÇALIŞARAK HAYATIMI İDAME ETTİRDİM. 2 KIZ BİR OĞLUM OLMAK ÜZERE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  HASAN TARKAN ALKAZAK

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  YUSUF ÖZTÜRK

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  EKREM DEMİRTEKİN

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  TURGAY AKÇAY

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  AHMET ALİ AKTAŞ

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  MEHMET ABİŞ

  1985 Iğdır doğumluyum. Tarım ve Hayvancılıkla uğraşmaktayım. Evli ve 5 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  SEZER BERRİN ANUK

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  RUKİYE KAYLA USTA

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  GÜVEN DEMİREL

  1985 yılında Iğdır’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Iğdır’da tamamladıktan sonra 2002 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünü kazandı. 2002-2003 yıllarında Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Enstitüsünde İngilizce dil eğitimi aldıktan sonra bölüm programına başlamış olup, 2006 yılında Halkbank’ ta girdiği bankacılık sınavını kazandı. Bankacılık hayatına giren Güven DEMİREL aynı yıl örgün öğrenimine ara vererek Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne kayıt yaptırdı. 2010 yılında başarı ile mezun oldu. 2006&2008 yıllarında bankanın operasyon departmanında, 2008-2011 yıllarında ticari pazarlama departmanında çalışarak 2011 yılında Şanlıurfa’da askerlik görevini yerine getirdi. 2012 yılı Haziran ayında bankadaki görevinden ayrılarak, ticari hayatına başlamış oldu. 2008 yılında aktif politikaya adım atarak, Ak Parti Iğdır İl Gençlik Kollarında çeşitli görevlerden sonra İl Geçlik Kolları Başkan yardımcılığı görevini askerlik görevine başladığı 2010 yılının sonlarına kadar yürütmüştür. 2 Aralık 2017 de yapılan Iğdır Olağan 6. İl Kongresi ile İl Yönetim Kurulu Üyesi, ardında İl yürütme Kuruluna seçilerek halen İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir